Akdeniz Teknoloji Transfer Ofisi, ATSO ve TÜRKTOB işbirliği ile Antalya’da 3. Bitki Islahı Proje Pazarı(BIPP) 29 Kasım 2018’de, Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri Ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı’nda düzenlenecektir.
Proje pazarı ile ıslah faaliyetlerinin geliştirilmesi, ıslah ve proje temelli uzun vadeli işbirliklerin temelinin atılması, tarım sektörünün yüksek katma değerli üretim yapabilmesi amaçlanmıştır. Bitki ıslahı alanında tek proje pazarı özelliği taşıyan organizasyonda bu yıl, fuara katılım gösteren firmalara, ıslah alanındaki Ar-GE çalışmaları tanıtılacaktır.
Etkinlik kapsamında araştırma enstitüleri, üniversiteler, özel araştırma kuruluşlarından gelen ıslah projeleri kabul edilecektir. Proje pazarına katılan projeler, hakem kurulu tarafından değerlendirmeye alınacaktır, değerlendirmeden başarı ile geçen başvurular, fuarın 2. günü olan 29.11.2018 tarihinde ANFAŞ Fuar alanında projelerini sergileme imkânı bulacaktır. Sergilenen projeler değerlendirilecek ve yarışmayı kazanan ilk üç proje belirlenecektir.

Başvuru İçin Tıklayınız

3. BİTKİ ISLAHI PROJE PAZARI BAŞVURUSU

II. ATSO Growtech Tarım İnovasyon Yarışması ile eş zamanlı olarak, Bitki Islahı Proje Pazarı ödül töreni, aynı gün fuar alanında yapılacaktır. Bitki Islahı Proje Pazarı ödül kategorisinde, birinciye 7.000 TL, ikinciye 5.000 TL ve üçüncüye 3.000 TL para ödülü verilecektir.
Etkinlik kapsamında firmalar veya diğer araştırmacılar ile ortak proje kurgulama, iş birlikleri geliştirme ve ülkemizde bitki ıslahı sektörünün gelişimi için önem taşıyan bu etkinliğe 20 Kasım 2018 gününe kadar projelerinizle katılabilirsiniz

E-bültenimize kaydolarak tüm gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

© Cumhuriyet Teknokent - 2020