TÜBİTAK Marmara Teknokent tarafından 08 – 18 Ocak 2018 tarihleri arasında CHICAGO, LAS VEGAS, SAN FRANCISCO (Silikon Vadisi), ABD Ticaret Heyeti organizasyonu düzenlenecektir.
KOSGEB Uluslarası Hızlandırıcı Programı ile TUBİTAK Marmara Teknokent (MARTEK) Koordinatörlüğümde, İstanbul Aydın Üniversitesi ve Chicago Türk Ticaret Merkezi iş birliği ile, Türk firmaları için ihracata yönelik aksiyonlar olmak üzere ticaret ve iş birliği geliştirme gezisi düzenlenecektir. Gezi kapsamında Silikon Vadisi (San Francisco), Dünyanın en büyük elektronik fuarı CES2019 (Las Vegas) ve Chicago TTC ziyaretleri gerçekleştirilecektir. Dünyanın en önemli kuluçka ve iş merkezleri, fon kuruluşları ve binlerce teknoloji firması ile görüşme imkanı olacaktır. İsteyen firmalarımız ABD’de 1 yıl ücretsiz ofis sahibi olacak ve kendi şirketlerini kurma imkanı elde edeceklerdir.

KOSGEB Desteği için:
1- Yazılım alanında çalışan bir firma olmak.
2- ÜDS, YDS ve KPDS veya dengi bir sınavdan 60 puan almış olmak. Ya da İngilizce eğitim verilen bir bölümden mezun olmak.
3- Firmanın sahibi veya ortağı olmak.
4- Ekte yer alan İşletme Bilgi Formunun ( imza ve kaşe) doldurulması.
5- Başvuru sahiplerine ait Ticaret Sicil Gazetesi gerekmektedir.
Not: KOSGEB Desteği sadece yazılım sektöründe çalışan firmaları (yukarıda yer alan şartları sağlamaları halinde) geçerlidir.
KİMLER KATILABİLİR?
Bilişim Firmaları, Teknoloji Geliştirme Firmaları, AR-GE ve İnovasyon Firmaları, Yazılım Firmaları, Elektronik Ürün Üretici ve Satıcıları, Start-Up Firmaları, Ürün Geliştirme Firmaları, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Organize Sanayi Bölgeleri yönetici şirketleri.
VİZE: Vize işlemleri katılımcının sorumluluğundadır.
ABD vize davet mektubu organizasyon tarafından temin edilecektir. Vize işlemleri için davet mektubu isteyen katılımcıların T.C. Kimlik numaraları ve pasaport ön yüzü ile aşağıda belirtilen mail adresine geri dönüş yapmaları gerekmektedir.
Program ekte gönderilmiştir.
SON BAŞVURU TARİHİ – 3 ARALIK 2018
İLETİŞİM BİLGİLERİ
TÜBİTAK Marmara Teknokent
Teknoloji Transfer Ofisi
İlgili Kişi:
Emre KAYACI
ekayaci@marmarateknokent.com.tr
Tel: 0 538 246 77 85
Bilgilerinize sunarız.
Saygılarımızla,
TÜBİTAK MARMARA TEKNOKENT
T +90 262 676 62 00
F +90 262 642 33 60
www.marmarateknokent.com.tr
Açıklama: tubitak-martek-logo-jpg

E-bültenimize kaydolarak tüm gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

© Cumhuriyet Teknokent - 2019