Sivas Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu ve İşletici A.Ş. tarafından yürütülen Programlama Eğitimi’nin birincisi, Cumhuriyet Teknokent’te gerçekleştirildi. Türkiye´nin dijital dönüşümüne öncülük etmek ve genç nesilleri eğitimle güçlendirerek programlama bilincini yaymak için Cumhuriyet Teknokent’te gerçekleştirilen programlama eğitimi sona erdi.

Programlama Eğitiminin Cumhuriyet Teknokent’te öğrencilerle buluşturulması ise, çocuklar üzerinde ayrı bir sevinç ile heyecan oluşturdu. 8-15 yaşları arasında 8 çocuğun katılım sağladığı eğitim sonrasında, öğrencilere sertifikaları takdim edildi.

Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek ve genç nesilleri eğitimle güçlendirerek programlama bilincini yaymak için çocuklara eğitim verildiğini belirten Yazılım Mühendisi Kağan BUZCU, “Programlama Eğitimindeki eğitimler sayesinde çocuklarımız sadece teknoloji tüketicisi olmayıp, yeni teknoloji ya da dijital eser oluşturmanın yollarını da öğreniyor. Bu yönüyle programlama, dijital dönüşüm vizyonuyla da doğrudan örtüşüyor” dedi.

Programlama Eğitiminin öğrenciler üzerinde merak uyandırdığını da sözlerinde belirten Kağan BUZCU, geleceğin küçük yazılımcıları için bu eğitimin bir fırsat olduğunu belirterek, öncelikle iyi birer insan ve sonrasında alanında örnek gösterilen bireyler olma yolunda öğrencileri için yenilikçi eğitim-öğretim yaklaşımıyla, öğrencilere imkanlar sunmaya devam edeceklerini belirtti.

E-bültenimize kaydolarak tüm gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

© Cumhuriyet Teknokent - 2019