Sivas’ta, TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı kapsamında Sivas Bilim ve Sanat Merkezince hazırlanan “Sultanşehir Bilimle Şenleniyor II” projesinin açılışı yapıldı.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde 3 gün sürecek projenin açılışı il protokolünün katılımlarıyla gerçekleşti.

Açılışın ardından stantları gezen Vali Gül ve İl protokolü, projelerden sorumlu kişilerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Sivas Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Müdürü Adem Uzun ise proje hakkında bilgi verdi.

Proje ekibinin Cumhuriyet Üniversitesi akademisyen ve öğrencilerinden, Sivas Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenlerinden ve Sivas’ta görev yapan çeşitli branşlarda öğretmenlerle gerek il içi, gerekse il dışından katılacak alanında uzman 62 kişiden oluştuğunu kaydetti.

Projenin hedef kitlesinin Sivas halkının tamamı olduğunu belirterek, etkinlikte atölye çalışmaları için özellikle hedeflenen kitlenin 7-18 yaş arası grup olduğunu aktardı.

Sivas Teknokent Bünyesinde yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Sebahattin Kartal katılımcılara yaptığı bilimsel oyuncaklar hakkında bilgi verdi.

Bilim şenliğinin göz bebeği olan çalışmalar hakkında bilgi veren Sebahattin Kartal “Çocuklar ile gençlerden oluşan bu kitlenin yaşayacağı deneyimlerin onların ilerde bilimsel alanlarda çalışmaya istekli olmalarına katkı sağlayacağını”ifade etti.

E-bültenimize kaydolarak tüm gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

© Cumhuriyet Teknokent - 2019