Cumhuriyet Teknokent Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Fikri Haklarınızın korunması için sizlere destek olmaya başlamıştır...

Cumhuriyet Teknokent Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Fikri Haklarınızın korunması için sizlere destek olmaya başlamıştır...

 

Değerli Cumhuriyet Üniversitesi Akademisyenleri, Öğrencileri, Personeli ve teknoloji geliştiricisi Ar-Ge kurum ve kuruluşları ile Ar-Ge kullanıcısı sanayi şirketleri,

 

Cumhuriyet Teknokent TTO fikri sınai alanında özellikle BULUŞLAR/PATENT/FAYDALI MODEL konularındadestek vermeye başlamıştır.

 

Cumhuriyet Teknokent TTO bölümüne iletilen çalışmaların (fikir / proje / makale / geliştirme / iyileştirme ) koruma kapsamını belirleyerek,  hakların koruma altına alınması için gereken her türlü bilgi ve belge desteğini vermeye başlamıştır. Patent ve Faydalı Model korumasının en temel amacı hak sahibi adına tüm manevi ve maddi hakların elde edilerek kazanç yolunun açılmasıdır.

 

Ar-ge faaliyetleriniz, bilimsel çalışmalarınız,   makaleleriniz, tez konularınız, inovasyon çalışmalarınız Patent / Faydalı Model belgesi ile koruma altına alınabilmektedir.  Patent/ Faydalı Model tescili için en temel prensip söz konusu çalışmaların sadece Türkiye’de değil Dünya çapında yeni olmasıdır.

Cumhuriyet Teknokent TTO ekibi tarafından çalışmalarınızın yeniliğinin tespiti için ilgili konuda dünya çapında bir ön araştırma yapılarak yaptığınız çalışmaların yeniliği hakkında bir rapor düzenlenmektedir.

Sonrasında yapılacak ilgili başvuru sayesinde elde edilen Patent/Faydalı Model belgesi ile korunan ürünler, yöntemler vb. gibi çalışmalarınız; devir,  lisanslama gibi yollarla ulusal / uluslararası sanayi firmalarına transfer edilebilir ve sağlanan kullanım karşılığında buluş sahipleri gelir elde edebilirler.

 

Fikirlerinizi, projelerinizi, çalışmalarınızı hiç vakit kaybetmeden aşağıdaki iletişim yolları ile Cumhuriyet Üniversitesi TTO patent uzmanı Sn. GözdeUlusoy’a ilettiğinizde gereken destek tarafınıza sağlanacaktır.

Gözde  ULUSOY

Tel      : 0 (346) 217 1678 

e-posta:   Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.