Cumhuriyet Teknokent' te Eğitim Günleri Devam Ediyor...

 

Cumhuriyet Teknokent’ te Ar-Ge faaliyetlerini sürdüren, projelerini ticarileştirme fırsatı arayan firmalarımız, akademisyenlerimiz ve üniversiteden mezun olduktan sonra iş hayatına atılmak isteyen girişimci gençlerimizin katılımları ile 3 gün boyunca dolu dolu geçen 24 saatlik “Uygulamalı İnovasyon Eğitim Programı” mız başarıyla tamamlandı. Eğitim sonunda katılım sertifikaları teslim edildi.

Katılımcılarda inovasyona ait teorik bilgi altyapısı oluşturulduktan sonra ilerleyen süreçte grup çalışmaları yaptırılarak kendi firmalarını hayata geçirmeleri ve gerçek yaşamdan örneklerle kıyaslanarak anlatıldı. Katılımcılar İnovasyonla ilgili tüm incelikleri öğrenme fırsatı yakaladılar.

                Programımıza katkıda bulunan Sivas Oran Kalkınma Ajansı’ na üç gün boyunca eğitimimize katılan Kayseri Oran Kalkınma Ajansı uzmanları Emel EMÜR, Ümmühan YAMAK ve Mehmet OKUR’ a, değerli akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizle birlikte eğitimde bizi yalnız bırakmayan firmalarımıza ayrıca eğitim süresince bizleri heyecanlandırarak, merak uyandırarak inovasyona ait ne varsa öğreten eğitim sorumlumuz TABU SOLUTIONS Genel Müdürü Ekin Taşkın Bey’ e, Cumhuriyet Teknokent ailesi olarak teşekkür ederiz.