CUMHURİYET TEKNOKENT, BİLGİ VE DOKÜMAN BİRİMLERİ SINAİ MÜLKİYET HAKLARI EĞİTİM SEMİNERİNE TÜRK PATENT ‘İN DAVETLİSİ OLARAK KATILDI

CUMHURİYET TEKNOKENT,

BİLGİ VE DOKÜMAN BİRİMLERİ SINAİ MÜLKİYET HAKLARI EĞİTİM SEMİNERİNE

TÜRK PATENT ‘İN DAVETLİSİ OLARAK KATILDI


             Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından organize edilen Bilgi Doküman Birimleri Sınai Mülkiyet Hakları Eğitim Seminerleri 9-10 Ekim 2017 tarihlerinde Antalya’da düzenlendi. Seminere Cumhuriyet Üniversitesi’ nden Cumhuriyet Teknokent Türk Patent ve Marka Kurumu Bilgi ve Doküman Birimi adına Gözde ULUSOY katıldı.
       TÜRK PATENT Bilgi Doküman Birimleri Sınai Mülkiyet Hakları Eğitimleri; marka, tasarım, coğrafi işaretler ve patent konulu oturumlardan oluşup Ocak 2017 de yürürlüğe girmiş olan 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanununu kapsamında değerlendirildi. Çok sayıda katılımcının ilgi gösterdiği seminerde eğitimler, Türk Patent ve Marka Kurumu sınai mülkiyet hakları uzmanlarınca verildi. 
   Ayrıca Bilgi ve Doküman Birimleri Eğitim Seminerlerinde TÜRK PATENT Başkan Yardımcısı Cemil BAŞPINAR; Türk Patent ve Marka Kurumunun düzenlediği 1. Ulusal Üniversiteler Patent Yarışmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yarışmada dereceye giren öğrencilerden birinciye 30 bin, ikinciye 20 bin ve üçüncüye 10 bin Türk Lirası ödül, ilk altıya uluslararası buluş fuarlarına katılım imkanı ve ilk ona giren adaylara dizüstü bilgisayar ve tablet gibi ödüller verileceği açıklandı. Söz konusu yarışma için başvurular 15 Ekim-31 Aralık tarihlerinde alınabilecek. Yarışmanın ön lisanstan doktoraya üniversitelerin her kademesini kapsadığı belirtildi. 
Başvurular CUMHURİYET TEKNOKENT/TÜRK PATENT BİLGİ VE DOKÜMAN BİRİMİNE yapılacaktır.

Görüntünün olası içeriği: oturma odası, masa ve iç mekan