CUMHURİYET TEKNOKENT’TE LINÜX- 101 EĞİTİMİ TAMAMLANDI.

CUMHURİYET TEKNOKENT’TE LINÜX- 101 EĞİTİMİ TAMAMLANDI.

Cumhuriyet Teknokent ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Siber Güvenlik Topluluğu ( CÜSİBER ) tarafından üniversite öğrencileri için organize edilen Linux 101 eğitimi tamamlandı.
14-15 Ekim 2017 tarihlerinde Cumhuriyet Teknokent’ in desteğiyle düzenlenen etkinliğe eğitmen olarak Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Lisans Öğrrencisi Serhat Celil İLERİ katıldı. Eğitime katılanlara temel kullanım esasları uygulamalı olarak gösterildi.
Başvuran katılımcılar arasından çekiliş yoluyla belirlenen 20 öğrenci etkinliğe katılmaya hak kazandı. Cumhuriyet Teknokent ve Siber Güvenlik Topluluğu ( CÜSİBER ) işbirliğiyle düzenlenen etkinlik, Cumhuriyet Teknokent eğitim salonunda gerçekleştirildi. Eğitimde temel Linux komutlarına ayrıntılı şekilde değinildi.
Her konu konuşmacı tarafından uygulamalı olarak tahtaya yansıtılırken katılımcılar da kendi bilgisayarlarında yapılanları takip ederek konuları daha kalıcı bir şekilde öğrendi. Konuşmacı tarafından sınıfa yöneltilen sorularla herkesin konu hakkındaki fikirleri alındı.
Cumhuriyet Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Serdar MERCAN eğitim hakkında konuşma yaptı. MERCAN, teknolojiye dayalı eğitimlerin üniversite öğrencilerimiz için önemini vurgularken eğitimlerin her zaman desteklenmesi gerektiğini belirtti. Eğitime katılanlara Cumhuriyet Teknokent’ in imkanlarından da bahseden Mercan, aklında bir girişim fikri bulunan herkese kapılarının açık olduğunu, devlet tarafından Teknokent bünyesindeki girişimcilere maddi sorumluluklarda muafiyet uygulandığını belirtti.
Cumhuriyet Üniversitesi Siber Güvenlik Topluluğu ( CÜSİBER ) başkanı Murat YEŞİLTEPE, yaptığı açıklamada bu etkinlikte emeği geçen herkese çok teşekkür ettiğini, yeni kurulmuş bir topluluk olarak enerjilerinin yüksek olduğunu, bu ve bunun gibi üniversite öğrencilerinin mesleki gelişimine katkıda bulunacak etkinlikler yapmayı amaç edindiklerini söyledi.

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, ofis ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve iç mekan