29 Haziran 2022’de Cumhuriyet Teknokent’te, Ar-Ge ve Teknokent Ltd. Şti. Genel Müdürü Güven AYYILDIZ tarafından  “Teknokentlerde Vergi ve Muhasebe Uygulamaları ile Mevzuattaki Son Gelişmeler” konferansı gerçekleşti.

Konferans kapsamında, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri’ne sunulan Kurumlar Vergisi İstisnası, Yazılım Satışlarında KDV İstisnası, Teknokentte Çalışan Personelin Gelir Vergisi İstisnası, Harç ve Damga Vergisi İstisnası, Teknokentlerde Gümrük ve Damga Vergisi ile Fon ve Harç İstisnası, Teknokent İşletmelerine Sermaye Desteğinde Gelir ve Kurumlar Vergisi İndirim Teşviki, Teknokentlerde Makine ve Teçhizat Alımlarında KDV İstisnası, Teknokentlerde Yapılan Tasarım Faaliyetlerine Yönelik Özel Düzenlemeler, Teknokentlerde SGK Uygulamaları, Güncel Mevzuat Düzenlemeleri örnek olaylarla ele alındı. Ayrıca 4691 sayılı Kanun’un pratikte uygulama yöntemleri ve bölge dışında geçirilen süreler ile bordro uygulamaları da katılımcılarla paylaşıldı.

Konferans sonunda Cumhuriyet Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Serdar Mercan, Ar-Ge ve Teknokent Ltd. Şti. Genel Müdürü Güven AYYILDIZ’a teşekkür plaketini, konferansın hazırlanması konusundaki desteklerinden dolayı SMMM Kazır Kır’a teşekkür belgesini takdim etti.

 

E-bültenimize kaydolarak tüm gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

© Cumhuriyet Teknokent - 2022