İş Dünyasında İstihbarata Karşı Koyma Farkındalığı

İş dünyasında “sürdürülebilirlik” kavramı her geçen gün yerini “hayatta kalmaya” bırakırken, küresel rekabet ortamında, özellikle bilgi ve teknoloji üreten sektörlerde ticari ve endüstriyel casusluğa karşı güvenlik farkındalığı geliştirilmesi önem arz etmektedir. Bu kapsamda Cumhuriyet Teknokent ve UNDEX işbirliği ile teknokent calişanları, firmalarımız ve siber güvenlik kursiyerleri için farkındalık eğitimi gerçekleştirildi. Etkinlik sonunda katılımcılara sertifikaları teslim edildi.

Dijitalleşen dünyada ve günümüz ekonomilerinde fikri mülkiyetin payı her geçen gün fazlalaşırken, tüm kurumsal iş ve işlemlerimizin önemli bir parçası olarak gördüğümüz bilgi varlıklarımızı korumayı çok önemsiyoruz.

Cumhuriyet Teknokent olarak entelektüel sermayemizin ve bilgi varlıklarımızın güvenliğini sağlamak adına mevcut tedbirlerimizi sürekli geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu bağlamda, siber ve gerçek dünyada ortaya çıkabilecek olan güvenlik ihlalleri, ticari ve endüstriyel casusluk vakaları karşısında dayanıklılığımızı artırıcı çalışmalarımızı sürdüreceğiz.